• KPSS LİSE - ÖNLİSANS Kayıtlarımız Devam Ediyor...

  Hızlandırılmış KPSS Eğitimlerimiz Başlıyor...

  Devamı..
 • Bilgisayar İşletmenlik MEB Onaylı Sertifika Kayıtlarımız Devam Ediyor

  Dersler Hafta içi ve Hafta Sonu Yapılacaktır..

  Devamı..
 • Bilgisayarlı Muhasebe MEB Onaylı Sertifika Kayıtlarımız Devam Ediyor

  Dersler Hafta içi ve Hafta Sonu Yapılacaktır..

  Devamı..
 • On Parmak Klavye Eğitimlerimiz devam ediyor...

  Dersler hafta içi ve hafta sonu grup eğitimleri yada kişiye özel istenen gün ve saatlerde eğitimler verilmektedir.

  Devamı..

 

PENBİL SANALTUR

 

PENBİL ONLINE TEST ÇÖZ

 

 

PENBİL ONLINE TEST ÇÖZPENBİL ONLINE TEST ÇÖZ

 

Ödev Ekle

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ
ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ
 

 

AİLE BİRLEŞİMİ ALMANCA A1 SERTİFİKA SINAVI

 

Penbil'de Adım adım Vize:

 

 

 1. 1. Almanca A1 Seviyesi Dil Sınavına Hazırlık:

Grup Eğitimi; Maksimum 10 kişilik sınıflarda 120 saatte verilmektedir.

Birebir Özel Ders Eğitimi; Minimum 60 saatte verilmektedir. (Öğrenci, dil hakkında ön bilgiye sahipse ders saatleri süresi konusunda öğretmen ile görüştürülüp bir değerlendirme yapılarak kaç saatlik bir programda yeterli seviye gelinebileceği belirlenir.

Not: Birebir özel derslerde öğrenme süresi öğrencinin bireysel algılama farklılığına, motivasyonuna ve çalışma disiplinine bağlıdır.

2. Sınava başvuru

Başvuru ücretinin ödenmesi dekont ile sınav başvuru tarihinin alınması.

 

 1. 3. Sınav sonucu olumlu açıklandıktan sonra

Sertifika ile birlikte diğer evrakların (Ulusal Vize Başvuru Formu) hazır edilmesi ve Alman Başkonsolosluğundan randevu alınması.
Bu süreçte eğitim, başvurular, Apostil ve çevirisi gereken evraklar için de sizlere memnuniyetle yardımcı olmaya çalışacağız.

 

Eğitim gün saatleri ve içeriği ile ilgili ayrıntılı bilgi için, 0216 354 16 28 nolu telefon numarasını arayarak Eğitim Danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Penbil Eğitim Kurumları

 

 

Aile Birleşimi Almanca A1 Seviyesi Sertifika Sınavı ve Vize İşlemleri ile ilgili bilinmesi gerekenler:

 

Ehegattennachzug - Aile Birleşimi
Almanya'nın yurtdışı temsilcilikleri ve yabancılar dairesi, Goethe - Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavını basit düzeyde Almanca bilgisini gösteren belge olarak kabul etmektedir. Bu sınav, Goethe - Institut'un sunmuş olduğu en basit düzeydeki sınavdır. 

Almanca Bilgim ne düzeyde olmalıdır:
Konuştuğum kişiler yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşurlarsa, kısa, oldukça basit soruları, talimatları ve mesajları anlayabiliyorum ve bunlara karşılık verebiliyorum. Kendimi ve başkalarını tanıtabiliyorum ve başka kişilere, kendileri hakkında sorular yöneltebiliyorum, örneğin nerede oturdukları gibi. 

Kısa yazılı mesajları, örneğin bilgilendirme levhaları ve küçük ilanları, anlayabiliyorum. Rakamları, miktarları, saatleri ve fiyatları nitelendirebiliyor ve anlayabiliyorum. Basit formları örneğin ad, adres ve yaş gibi kişisel bilgilerimi doldurabiliyorum. Kısa kişisel mesajlar yazabiliyorum. 

Bu bilgiler, A1 seviyesine uygundur. 

 

SINAV BAŞVURU İŞLEMLERİ

 • İlk etapta kişi isim soyisim ve T.C. Kimlik Numarasıyla Yapı Kredi Bankasına, Vize İşlemleri Başlangıcı VFS Ödemeleri Goethe Enstitüsü Ücreti açıklamasıyla 270 TL ve 28 TL Randevu ücreti yatırıyor. (Bankadan ücret yatırıldığına dair 2 adet dekont alınıyor.)
 • 0216 373 58 08 nolu telefon numarasından Randevu Servisi aranıyor. Bankaya ücret yatırıldığına dair bilgi verildikten sonra sınava hangi ilde gireceğini (İstanbul, Ankara v.s) bildirip sınav başvurusunda bulunuluyor. Randevu servisi kişinin katılabileceği sınav tarihleri hakkında bilgi veriyor ve sınav tarihi belirleniyor.)

Not: Sınav GOETHE - INSTITUT tarafından yapılıyor.

 • Sınav sonucu olumlu açıklandıktan sonra;

 • Sertifika ile birlikte diğer evrakların (Ulusal Vize Başvuru Formu) hazır edilmesi ve Alman Başkonsolosluğundan randevu alınması.

 •  

SINAV AŞAMALARI

Yazılı Grup Sınavı (65 dakika)

 • 1. Dinleme:

Kısa günlük konuşmalar, özel telefon mesajları ya da hoparlörle kamuya yapılan anonsları dinler ve bunlarla ilgili olarak, gerçek yaşamdakine benzer soruları cevaplandırırsınız.

 • 2. Okuma:

Kısa notlar, küçük ilanlar, bilgilendirme levhaları ya da duyurular gibi metinleri okur, bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız.

 • 3. Yazma:                         

Bilinen, basit formları doldurur ve günlük yaşamdan bir duruma ilişkin kısa bir kişisel metin yazarsınız.

Sözlü Grup Sınavı (15 dakika)
Grup içerisinde kendinizi tanıtırsınız. Daha sonra günlük yaşamla ilgili sorular sorar, cevaplandırır ve grup içerisinden bir kişiye günlük yaşamdan bir şeyle ilgili ricada bulunursunuz.

  1. Kendini tanıtma (ad, soyad, yaş, nereli olduğunuz, nerede oturduğunuz, mesleğiniz, konuştuğunuz diller, hobiler hakkında kısa bilgi verirsiniz, sınav denetmeni sizden telefon numaranızı söylemenizi isteyebilir veya isminizin harflerini sizden teker teker söylemenizi rica edebilir.)

 • 2. Yönerge üzerinden (seçtiğiniz kartın üzerinde yazan) soru oluşturur yanınızdaki adaya sorarsınız başka bir adayın size sorduğu soruya cevap verirsiniz. (örneğin market nerede, su kaç para gibi)

 • 3. Yönerge üzerinden (seçtiğiniz kart) günlük yaşamla ilgili bir ricada bulunursunuz. (örneğin ‘’su verebilir misin’’ gibi)

ÖNEMLİ NOTLAR:

 

 • *** Aile birleşimi Vizesi alınmadan önce dil yeterliliğini gösteren A1 sertifikasına sahip olunmalıdır. Sertifika alındıktan sonra Almanya Konsolosluğuna gerekli evraklar ile vizeniz için başvurabilirsiniz. Öncelikle dil şartını yerine getirmelisiniz, sonra vize işlemlerini başlatmalısınız.
 • *** Sınav 15 – 20 gün aralıklarla her ay yapılmaktadır. Sınavda başarız olunursa, sonraki sınavlara başarılı olana dek defalarca girilebilir.
  *** Yöneltilecek sorular kartlar arasından seçiliyor.
 • *** Sınavda başarılı olmak için en az 60 puan almak gerekiyor.
 • *** Başarılı olan adaylara A1 Seviyesinde Sertifika veriliyor. (Sertifika 1 hafta içerisinde çıkıyor.)
 • *** Alınan Almanca A1 belgesi konsolosluk nezdinde 6 ay geçerlidir. Bu belge 6 ay içinde kullanılmadığı takdirde geçerliliği kaybolur. Yeniden sınava girme zorunluluğu doğar.
 • *** Sınava girecek olan başvuru sahibi belgeyi kullanmak için 18 yaşını doldurmuş olmak zorundadır.
 • *** İstanbul' daki Sınav Merkezi, Taksim İstiklal Caddesinde Galatasaray Lisesi’ nin alt sokağında Alman Kültür Merkezinde (Geothe Enstitüsü) yapılmaktadır.
 

 

SINAV MERKEZLERİ
Sınav hakkında bilgi almak için: 0 212 249 69 29 nolu telefonu arayabilirsiniz.

GOETHE - INSTITUT ANKARA
Atatürk Bulvarı 131
06640 Bakanlıklar - Ankara, Türkiye
Tel. +90 312 471 41 41
info@ankara.goethe.org

GOETHE - INSTITUT İSTANBUL
Yeniçarşı Cad. 32
34433 Beyoğlu – İstanbul, Türkiye
Tel: +90 212 2492009
Fax: +90 212 2525214
info@istanbul.goethe.org

GOETHE - INSTITUT İZMİR
Mithatpaşa Cad. No. 907/2
35290 Göztepe / İzmir, Türkiye
Tel. +90 232 4895687
Fax: +90 232 4251414
info@izmir.goethe.org

 

 
PENDİK PENBİL EĞİTİM KURUMLARI