• KPSS LİSE - ÖNLİSANS Kayıtlarımız Devam Ediyor...

  Hızlandırılmış KPSS Eğitimlerimiz Başlıyor...

  Devamı..
 • Bilgisayar İşletmenlik MEB Onaylı Sertifika Kayıtlarımız Devam Ediyor

  Dersler Hafta içi ve Hafta Sonu Yapılacaktır..

  Devamı..
 • Bilgisayarlı Muhasebe MEB Onaylı Sertifika Kayıtlarımız Devam Ediyor

  Dersler Hafta içi ve Hafta Sonu Yapılacaktır..

  Devamı..
 • On Parmak Klavye Eğitimlerimiz devam ediyor...

  Dersler hafta içi ve hafta sonu grup eğitimleri yada kişiye özel istenen gün ve saatlerde eğitimler verilmektedir.

  Devamı..

 

PENBİL SANALTUR

 

PENBİL ONLINE TEST ÇÖZ

 

 

PENBİL ONLINE TEST ÇÖZPENBİL ONLINE TEST ÇÖZ

 

Ödev Ekle

FRANSIZCA
FRANSIZCA
 

 

FRANSIZCA


Günümüzde Fransızca 5 kıtada ve 33 ülkede yaklaşık 210 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. İngilizce ve Almancadan sonar Fransızca Avrupa’da en çok konuşulan dil olma özelliğini taşımasının yanı sıra Avrupa Birliği’nin resmi dilleri arasında yer almaktadır.Fransızca uluslararası diplomasi ve uluslararası ilişkilerde İngilizceden sonra en fazla kullanılan dildir.Fransızca eğitiminde 3 kur sistemi uygulanmaktadır. Bir kur ortalama 6-7 hafta sürmekte ve bir kur içerisinde 80 saatlik eğitim verilmektedir.Eğitimin içeriği dil bilgisi, konuşma, yazma, dinleme, okuma ve telaffuz bölümlerinden oluşmaktadır.


Fransızca kursumuzda ilk kurdan itibaren konuşma ve duyduğunu anlamaya yönelik eğitim verildiğinden öğrendiğiniz her konu ile ilgili konuşma yapabilirsiniz. Özellikle ilk üç kuru bitirdikten sonra günlük hayatta,okulda ve işyerinde kendinizi rahatlıkla ifade edebilirsiniz ve aynı zamanda söylediğiniz her şeyi okuyup yazabilirsiniz.Televizyonda Fransızca yayınları izleyerek konuşulan konuyu genel olarak anlayabilir ve Fransızcayı anadili olarak konuşan birisiyle anlaşabilirsiniz.Tüm bunların yanı sıra okul hayatınızda da Fransızca derslerinde sınavlarda zorlanmadan başarılı olabilirsiniz.


FRANSIZCA KURSU NE KADAR SÜRER


-Genel Fransızca kursu: Bir kur 80 saat


FRANSIZCA AİLE BİRLEŞİMİ KURSU


Fransa’da yaşayan biriyle evlenerek Fransa’ya gidecek her Türk vatandaşı 2007 yılından beri uygulanan yeni uyum yasası nedeniyle önce A1 düzeyde Almanca öğrenmek ve aile birleşimi için Fransızca A1 uyum sertifikası almak zorundadır. Fransa hükümeti Fransa’ya gelecek kişilerin günlük hayata uyumunu çabuklaştırmak amacıyla bu yasayı uygulamaya koydu. Bu nedenle kişilerden istenen Fransızca Fransa’da üniversiteye gitmeye hazırlanan bir öğrencininkinden farklıdır.


Konsolosluğun istediği Fransızca A1 sertifikası sınavına hazırlık için Fransa ve Fransa Cumhuriyetinin değerleri kursumuz 50 saat sürer. Temel Fransızca bilgisinin yanında Fransa’nın yönetim şekli, başbakanı vs. gibi konularda öğretilir.


Fransa konsolosluğu sınavına hazırlık kurslarında Fransızca sınavını, kültürünü ve Avrupa dil komisyonunun belirlediği şartları iyi bilmek gerekmektedir


Genel Fransızca Eğitim Seviyelerimiz;

 

 • A1 Başlangıç Seviyesi Fransızca Kursu
 • A2 Başlangıç Seviyesi Fransızca Kursu
 • B1 Orta Seviye Fransızca Kursu
 • B2 Orta Seviye Fransızca Kursu
 • C Uzmanlık Seviyesi Fransızca Kursu

 

A1 FRANSIZCA KURSU


A1 seviyesi Fransızca eğitimine başlangıç yapacaklar için en önemli seviyesidir.
Fransızca’ya genel bir giriş yapılır. Fransızca gramer temellerini, Fransızca alfabeyi, sesli-sessiz harf telaffuzlarını ve ifade kalıplarını, olumlu olumsuz, basit cümle yapılarını ve günlük hayatınızda sıklıkla kullanacağınız diyalogları öğrenirsiniz.
A1 seviyesi Fransızca kursunuzu başarıyla tamamladığınızda günlük basit diyalogları rahat gerçekleştirir, ailenizi, arkadaşlarınızı, mesleğinizi ve kendinizi ifade etmeye başlarsınız.

 

A2 FRANSIZCA KUR


A2 Fransızca eğitiminiz A1 Fransızca eğitiminizin devamı niteliğidedir. A1 seviyesinde öğrenmiş olduğunuz konuları detayları ile pekiştirirsiniz. Derslerde Fransızca diyaloglar daha çok gerçekleştirilir. A2 seviyesinde Fransızca atasözlerini, Fransızca deyimleri öğrenmeye başlar, gelecekteki ve daha uzak gelecekteki zaman kalıplarını anlar , paragrafları ve basit hikaye kitaplarını okuyabilirsiniz. Kendinizi rahat ifade eder arkadaşlarınızı, ailenizi, mesleğinizi, hedeflerinizi ve günlük sosyal hayatınızda gerçekleşen durumları iyi/kötü karşınızdakine duygularla anlatabilecek düzeyde olursunuz.


B1 FRANSIZCA KURSU


Fransızca derslerinden artık daha çok keyif alabileceğiniz Fransızca tüm kelimelerin telaffuzunda zorlanmayacağınız, Fransızca gramer, OKUMA, YAZMA, ANLAMA ve KONUŞMA’da iyi olduğunuz bir seviyedesiniz.


B1 seviye Fransızca eğitiminizde etken ve edilgen cümleler çok rahat kurarsınız. Noktalama işaretleri (Dictee) yazım kurallarını çok iyi öğrenirsiniz. Dinlemeye ve anlamaya yönelik diyaloglar rahat gerçekleştirirsiniz. Fransızca kitapları kolay okursunuz. Makaleler yazar röportajlar yapar ve anketler düzenleyebilirsiniz. Tüm Fransızca filmleri, dizileri ve müzikalleri Türkçe alt yazı olmaksızın keyifle izlersiniz.


-B1 seviye Fransızca eğitiminizi başarıyla tamamladığınızda Fransız kültürünü iyi tanır, Fransayı çok iyi bilir ve Fransızca dil bilgisinde konuşma ve düşünme kabiliyetini tam anlamıyla kazanmış durumda olursunuz.

 

B2 FRANSIZCA KURSU


Fransızca Kursu B2 seviyesi kariyer, serbest meslek, doktora, lisans ve yüksek lisans seviyesidir.
- Pasif cümle kalıplarını, karışık cümle yapılarını ve Fransızca dilini etkili kullanma methodlarını çok iyi kavrarsınız
Yurt dışı toplantılarına katılabilir ve resmi yazışmaları çok kolay gerçekleştirirsiniz. En karmaşık tartışmaları bile takip edebilirsiniz. Dilin kullanıldığı film, müzik, tiyatro, müzikal ve dizileri alt yazısız izleyebilirsiniz.


C FRANSIZCA KURSU


Fransızca kursu C seviyesine “UZMANLIK SEVİYESİ” diyoruz.
C seviyesindeki öğrencilerimiz ana dili Fransızca olan yabancılarla rahatlıkla, dilediğince ve dilediği konularda rahat konuşabilir ve tartışabilir.
Uluslararası tüm platformlarda (kongre-fuar-sergi) Fransızca dilini tam ve net ifadelerle etkili ve hızlı kullanırsınız.
Dilekçe, kartpostal, kartvizit, davetiye mektubu, CV hazırlama, önyazı yazma, iş başvuruları, SMS, mail ve çeviri... Akademik yazışmalar bilindiği üzere yazım dili olarak farklıdır. Makale ve akademik metinleri zorlanmadan anlar

 

 

 
PENDİK PENBİL EĞİTİM KURUMLARI