• KPSS L─░SE - ├ľNL─░SANS Kay─▒tlar─▒m─▒z Devam Ediyor...

  H─▒zland─▒r─▒lm─▒┼č KPSS E─čitimlerimiz Ba┼čl─▒yor...

  Devam─▒..
 • Bilgisayar ─░┼čletmenlik MEB Onayl─▒ Sertifika Kay─▒tlar─▒m─▒z Devam Ediyor

  Dersler Hafta i├ži ve Hafta Sonu Yap─▒lacakt─▒r..

  Devam─▒..
 • Bilgisayarl─▒ Muhasebe MEB Onayl─▒ Sertifika Kay─▒tlar─▒m─▒z Devam Ediyor

  Dersler Hafta i├ži ve Hafta Sonu Yap─▒lacakt─▒r..

  Devam─▒..
 • On Parmak Klavye E─čitimlerimiz devam ediyor...

  Dersler hafta i├ži ve hafta sonu grup e─čitimleri yada ki┼čiye ├Âzel istenen g├╝n ve saatlerde e─čitimler verilmektedir.

  Devam─▒..

 

PENB´┐ŻL SANALTUR

 

PENB´┐ŻL ONLINE TEST ÇÖZ

 

 

PENB´┐ŻL ONLINE TEST ÇÖZPENB´┐ŻL ONLINE TEST ÇÖZ

 

Ödev Ekle

ARAPÇA
ARAPÇA
 

 

─░K─░NC─░ B─░R D─░LDE NEDEN ARAPÇA?

 

Arapça 22 Orta Do─ču ülkesinde 200 milyona yak─▒n bir nüfus taraf─▒ndan konu┼čulan bir dildir. Ayr─▒ca 24 Arap olmayan Müslüman ülkede 1 milyara yak─▒n bir nüfus taraf─▒ndan kullan─▒lmaktad─▒r. Kullan─▒ld─▒─č─▒ co─črafya itibariyle, dünya tarihinin, kültürel birikiminin ve ekonomi gerçeklerinin temel merkezlerini olu┼čturur. Antik arkeoloji ve M─▒s─▒r'daki piramitler, tarihi eserler ve Arapça'n─▒n edebi yo─čunlu─ču, Arapça ö─čreniminin önemini art─▒ran ö─čelerdir. Uluslararas─▒ ticaret, politika bilimi, uluslararas─▒ hukuk ve kültür tarihi ö─črencileri, uzmanlar─▒ ve merakl─▒lar─▒ için Arapça ö─črenmek çok ┼čey kazand─▒rabilir. Petrol üretimi ve petrokimya endüstrileri sebebiyle dünyan─▒n ilgisi birçok Arap ülkesinin ekonomileri üzerindedir... Bu yüzden de ikinci bir dil ö─črenmek için ra─čbet görmektedir.

 

ARAPÇA OKUMA-YAZMA

 

Arapça alfabesi 28 harften olu┼čur. Tamam─▒ sessizdir. Sesli harfler Arapça da baz─▒ harekelerle verilir. Bu harekeler Arap dünyas─▒nda yaz─▒da bulunmamaktad─▒r. Çünkü bir Arap o kelimeyi tan─▒d─▒─č─▒ için rahatça ve düzgün bir ┼čekilde okuyabilir.
Günlük olarak kullan─▒lan Arapça yaz─▒l─▒ metinlerde harekeler kullan─▒lmad─▒─č─▒ için okuma zorlu─ču ortaya ç─▒kmaktad─▒r ama harekeyi ve kelimeyi tan─▒d─▒ktan sonra bir Arap gibi okuyabilir

 

VER─░LEN E─×─░T─░MLER─░M─░Z 

 

Farkl─▒ seviyelerdeki kursiyerlere yönelik, grup e─čitimleri ┼čeklinde yada bire bir özel ders ┼čeklinde kursiyerlerin seviyesine göre uygun programlar ayarlanmaktad─▒r. 

 

E─čitim ─░çeri─či Konu Ba┼čl─▒klar─▒;

 

*** Arapça Yazma (harflerden ba┼člayarak),

*** Okuma (zorlanmadan ve ak─▒c─▒ ┼čekilde),

*** Anlama ve konu┼čma, (pratik yapma ve gündelik kal─▒plarla),

*** Metin okumalar─▒, Dil bilgisi dersleri i┼členmektedir.

 

B─░REYSEL E─×─░T─░MLER

 

Bireysel Dil e─čitiminde as─▒l amaç, ki┼činin kendi yetene─či ve kendisine uygun görülen program sayesinde dil seviyesini ö─črenmek veya ilerletmektir. Arapça e─čitim program─▒ ile ki┼činin ihtiyac─▒na, amac─▒na ve zaman─▒na göre bir Arapça ders program─▒ planlanmaktad─▒r. Birebir Arapça e─čitim program─▒, ki┼činin Arapça hedeflerine ve Arapça ihtiyaçlar─▒na odaklanarak en k─▒sa zamanda almas─▒n─▒ sa─člamaktad─▒r.

 

Birebir Arapça kurslar─▒na kimler kat─▒labilir?

 

Zaman─▒ k─▒s─▒tl─▒ ya da Arapça grup saatlerine ve Arapça yo─čunlu─čuna uyum sa─člayamayan, Özel alanlarda Arapça e─čitimine ihtiyac─▒ olan veya Arapçay─▒ bireysel olarak çal─▒┼čmas─▒ gereken ki┼čiler için uygundur. Arapça özel ders planlamalar─▒m─▒zda bireysel kat─▒l─▒mc─▒lar ya da kurumsal firmalar birebir ve 2-3 ki┼čilik gruplar halinde butik s─▒n─▒f olarak Arapça özel ders alabilmektedirler.

 

GRUP E─×─░T─░MLER─░


5 - 10 ki┼čilik s─▒n─▒flarda ö─črencilerin Arapça bilgilerine göre temel – orta - ileri seviye olarak kurlar─▒m─▒z verilmektedir. Yazma, okuma ve anlama konu┼čma ┼čeklinde ö─črenci ve ö─čretici i┼čbirli─čiyle devam etmektedir.


Kurslar─▒m─▒z Temel - Orta - ─░leri Seviye Olmak Üzere 3 Kur Olarak Planlanm─▒┼čt─▒r.


- Temel Seviye


Bu seviye Arapça bilgisi olmayan ya da çok az Arapça bilgisine sahip ö─črenciler içindir. Bu seviyede ö─črencilerimiz Arapçan─▒n en temel konular─▒n─▒ i┼člerler. Bu kuru tamamlayan ö─črenci günlük konularda sohbet edebilir, adres tarif edebilir, basit Arapça  hikâye kitaplar─▒n─▒ okuyabilir, k─▒sa mesaj yazabilir, ki┼čisel bilgileri içeren formlar─▒ doldurabilirler.


- Orta Seviye


Ö─črenciler karma┼č─▒k cümle yap─▒lar─▒, dil bilgisi, deyimler ve yo─čun bir ┼čekilde pratik dersleri görürler. Görü┼člerini, dü┼čüncelerini aç─▒kça bir ┼čekilde metne döküp yazabilir. Bu kur sonunda ö─črenci, iyi derecede anlama, konu┼čma ve yazma becerilerini kazan─▒rken Arapçaya hakim olmaya ba┼člar. Bu kuru tamamlayan bir ö─črenci günlük konu┼čmalar üzerine yabanc─▒larla kolay ileti┼čim kurabilirler. Ö─črenciler kendilerini daha iyi gramer kullanarak ve daha iyi bir telaffuzla ifade ederler. Konu┼čma becerisi geli┼čir, çok karma┼č─▒k olmayan konularda okuduklar─▒n─▒ anlayabilir ve isteklerini yaz─▒l─▒ olarak iletebilirler.


- ─░leri Seviye


Kelime da─čarc─▒─č─▒n─▒ zenginle┼čtirir. Kelime da─čarc─▒─č─▒ geli┼čti─či için ö─črenci karma┼č─▒k ve uzun metinleri anlayabilir, detayl─▒ özetler ç─▒karabilir. Arapçay─▒ i┼č hayat─▒nda ve toplumsal alanda etkili bir ┼čekilde konu┼čabilir. Zorlanmadan karma┼č─▒k metinler, makaleler, raporlar ve mesaj yazabilir. Ö─črenci ileri düzeyde anlama, konu┼čma, yazma ve çeviri yapma becerilerini kazan─▒r, yaz─▒l─▒ ve sözlü anlat─▒ma dair temel eserlerin ve Kur'an-─▒ Kerim'den baz─▒ surelerin dil aç─▒s─▒ndan tahlillerini yapabilecek seviyeye gelir. Dil s─▒navlar─▒na yönelik çal─▒┼čabilir ve çeviri yapabilir.

 

 

 
PEND´┐ŻK PENB´┐ŻL E´┐Ż´┐ŻT´┐ŻM KURUMLARI