• KPSS LİSE - ÖNLİSANS Kayıtlarımız Devam Ediyor...

  Hızlandırılmış KPSS Eğitimlerimiz Başlıyor...

  Devamı..
 • Bilgisayar İşletmenlik MEB Onaylı Sertifika Kayıtlarımız Devam Ediyor

  Dersler Hafta içi ve Hafta Sonu Yapılacaktır..

  Devamı..
 • Bilgisayarlı Muhasebe MEB Onaylı Sertifika Kayıtlarımız Devam Ediyor

  Dersler Hafta içi ve Hafta Sonu Yapılacaktır..

  Devamı..
 • On Parmak Klavye Eğitimlerimiz devam ediyor...

  Dersler hafta içi ve hafta sonu grup eğitimleri yada kişiye özel istenen gün ve saatlerde eğitimler verilmektedir.

  Devamı..

 

PENBİL SANALTUR

 

PENBİL ONLINE TEST ÇÖZ

 

 

PENBİL ONLINE TEST ÇÖZPENBİL ONLINE TEST ÇÖZ

 

Ödev Ekle

ARAPÇA
ARAPÇA
 

 

İKİNCİ BİR DİLDE NEDEN ARAPÇA?

 

Arapça 22 Orta Doğu ülkesinde 200 milyona yakın bir nüfus tarafından konuşulan bir dildir. Ayrıca 24 Arap olmayan Müslüman ülkede 1 milyara yakın bir nüfus tarafından kullanılmaktadır. Kullanıldığı coğrafya itibariyle, dünya tarihinin, kültürel birikiminin ve ekonomi gerçeklerinin temel merkezlerini oluşturur. Antik arkeoloji ve Mısır'daki piramitler, tarihi eserler ve Arapça'nın edebi yoğunluğu, Arapça öğreniminin önemini artıran öğelerdir. Uluslararası ticaret, politika bilimi, uluslararası hukuk ve kültür tarihi öğrencileri, uzmanları ve meraklıları için Arapça öğrenmek çok şey kazandırabilir. Petrol üretimi ve petrokimya endüstrileri sebebiyle dünyanın ilgisi birçok Arap ülkesinin ekonomileri üzerindedir... Bu yüzden de ikinci bir dil öğrenmek için rağbet görmektedir.

 

ARAPÇA OKUMA-YAZMA

 

Arapça alfabesi 28 harften oluşur. Tamamı sessizdir. Sesli harfler Arapça da bazı harekelerle verilir. Bu harekeler Arap dünyasında yazıda bulunmamaktadır. Çünkü bir Arap o kelimeyi tanıdığı için rahatça ve düzgün bir şekilde okuyabilir.
Günlük olarak kullanılan Arapça yazılı metinlerde harekeler kullanılmadığı için okuma zorluğu ortaya çıkmaktadır ama harekeyi ve kelimeyi tanıdıktan sonra bir Arap gibi okuyabilir

 

VERİLEN EĞİTİMLERİMİZ 

 

Farklı seviyelerdeki kursiyerlere yönelik, grup eğitimleri şeklinde yada bire bir özel ders şeklinde kursiyerlerin seviyesine göre uygun programlar ayarlanmaktadır. 

 

Eğitim İçeriği Konu Başlıkları;

 

*** Arapça Yazma (harflerden başlayarak),

*** Okuma (zorlanmadan ve akıcı şekilde),

*** Anlama ve konuşma, (pratik yapma ve gündelik kalıplarla),

*** Metin okumaları, Dil bilgisi dersleri işlenmektedir.

 

BİREYSEL EĞİTİMLER

 

Bireysel Dil eğitiminde asıl amaç, kişinin kendi yeteneği ve kendisine uygun görülen program sayesinde dil seviyesini öğrenmek veya ilerletmektir. Arapça eğitim programı ile kişinin ihtiyacına, amacına ve zamanına göre bir Arapça ders programı planlanmaktadır. Birebir Arapça eğitim programı, kişinin Arapça hedeflerine ve Arapça ihtiyaçlarına odaklanarak en kısa zamanda almasını sağlamaktadır.

 

Birebir Arapça kurslarına kimler katılabilir?

 

Zamanı kısıtlı ya da Arapça grup saatlerine ve Arapça yoğunluğuna uyum sağlayamayan, Özel alanlarda Arapça eğitimine ihtiyacı olan veya Arapçayı bireysel olarak çalışması gereken kişiler için uygundur. Arapça özel ders planlamalarımızda bireysel katılımcılar ya da kurumsal firmalar birebir ve 2-3 kişilik gruplar halinde butik sınıf olarak Arapça özel ders alabilmektedirler.

 

GRUP EĞİTİMLERİ


5 - 10 kişilik sınıflarda öğrencilerin Arapça bilgilerine göre temel – orta - ileri seviye olarak kurlarımız verilmektedir. Yazma, okuma ve anlama konuşma şeklinde öğrenci ve öğretici işbirliğiyle devam etmektedir.


Kurslarımız Temel - Orta - İleri Seviye Olmak Üzere 3 Kur Olarak Planlanmıştır.


- Temel Seviye


Bu seviye Arapça bilgisi olmayan ya da çok az Arapça bilgisine sahip öğrenciler içindir. Bu seviyede öğrencilerimiz Arapçanın en temel konularını işlerler. Bu kuru tamamlayan öğrenci günlük konularda sohbet edebilir, adres tarif edebilir, basit Arapça  hikâye kitaplarını okuyabilir, kısa mesaj yazabilir, kişisel bilgileri içeren formları doldurabilirler.


- Orta Seviye


Öğrenciler karmaşık cümle yapıları, dil bilgisi, deyimler ve yoğun bir şekilde pratik dersleri görürler. Görüşlerini, düşüncelerini açıkça bir şekilde metne döküp yazabilir. Bu kur sonunda öğrenci, iyi derecede anlama, konuşma ve yazma becerilerini kazanırken Arapçaya hakim olmaya başlar. Bu kuru tamamlayan bir öğrenci günlük konuşmalar üzerine yabancılarla kolay iletişim kurabilirler. Öğrenciler kendilerini daha iyi gramer kullanarak ve daha iyi bir telaffuzla ifade ederler. Konuşma becerisi gelişir, çok karmaşık olmayan konularda okuduklarını anlayabilir ve isteklerini yazılı olarak iletebilirler.


- İleri Seviye


Kelime dağarcığını zenginleştirir. Kelime dağarcığı geliştiği için öğrenci karmaşık ve uzun metinleri anlayabilir, detaylı özetler çıkarabilir. Arapçayı iş hayatında ve toplumsal alanda etkili bir şekilde konuşabilir. Zorlanmadan karmaşık metinler, makaleler, raporlar ve mesaj yazabilir. Öğrenci ileri düzeyde anlama, konuşma, yazma ve çeviri yapma becerilerini kazanır, yazılı ve sözlü anlatıma dair temel eserlerin ve Kur'an-ı Kerim'den bazı surelerin dil açısından tahlillerini yapabilecek seviyeye gelir. Dil sınavlarına yönelik çalışabilir ve çeviri yapabilir.

 

 

 
PENDİK PENBİL EĞİTİM KURUMLARI